Je Taesun Blake zombík?

A je to tu. Sľúbený článok o detailoch, ktoré sprevádzali degradáciu pána Blakea z postu vedúceho fakulty na post profesora.
konfliktoch, ktoré sa diali medzi pánom Blakeom a pánom riaditeľom Aftermoonom sme už hovorili, k tomu sa zasa vracať nebudeme, veď ste si určite i vy všimli, aká napätá situácia medzi nimi vládla. Nevedeli sa porozprávať bez toho, aby sa pred očami študentov neodohrala nejaká dráma. A práve jedna takáto dráma mala za následok SMRŤ pána Blakea.
Presne tak, vidíte dobre – pán Blake sa v určitú chvíľu ocitol na strane mŕtvych. Nik presne nevie, čo stálo za tým, že sa svoj život rozhodol ukončiť. Dokonca ani nik nevie, či to bolo dobrovoľné, alebo sa snáď jednalo o vraždu? V každom prípade sa po redakcii šušká, že to bolo dobrovoľné ukončenie života, že pán Blake nezvládal ďalej nátlak, ktorý na neho smeroval nik iný ako náš milovaný pán riaditeľ Aftermoon. Avšak, ja osobne mám dosť pochybnosti, pokiaľ ide o túto verziu príbehu. Myslím si totiž, že za smrťou pána Blakea stojí niečo iné, niečo väčšie a horšie ako pán riaditeľ Aftermoon.
Neviem, či niektorí z vás počuli o tom, čomu sa venovala slečna Doiteain predtým, ako odišla na ministerstvo mágie, ak nie – venovala sa démonológii a práve tu, na pozemkoch Rokfortskej strednej školy čarodejníckej dokončovala svoju ďalšiu štúdiu o týchto temných stvoreniach a teda sa domnievam, že i jedno takéto stvorenie posadlo v inkriminovaný deň pána Blakea a donútilo ho ukončiť svoj život.
Medzi moje prednosti rozhodne nepatrí démonológia, no nerobí mi problém povedať, že na hrade sa dejú divné veci a toto by dokonale zapadalo do skladačky, v ktorej sa démoni pokúšajú zničiť Rokfort. Možno jeden z nich posadol aj pána riaditeľa Aftermoona – to by dosť vysvetľovalo jeho správanie. Prestala to snáď aj slečna Doiteain zvládať a práve preto odišla na ministerstvo?
Ale príbeh nekončí, smrť pána Blakea, ktorú s veľkou pravdepodobnosťou majú na svedomí temné entity, nebola jediným čudným javom. Ako ste si mohli všimnúť, pán Blake je aj naďalej medzi živými. Akoby sa nič nebolo stalo.
My však vieme, čo sa stalo. Jeho milovaný – pán Kim, vykonal obrad, ktorým pána Blakea priviedol späť medzi živých. Jedná sa o prastarý rituál, ktorý vám bližšie charakterizovať nemôžem, no ako viete i vy i ja, každý takýto jav so sebou prináša mnoho následkov. Mohlo sa teda stať, že je z pána Blakea zombie?
Portál medzi živými a mŕtvymi sa zas raz otvoril. Môže pán Kim s istotou povedať, že na hrad neprenikli žiadne ďalšie temné entity? Môže sa zaručiť, že privolaním svojho milovaného nebude nik iný v ohrození? Čo ak nie? Čo ak tento unáhlený čin z lásky prinesie na našu obľúbenú strednú školu čarodejnícku záhubu. Kto bude zodpovedný?
Pááááác a pusu

Add a Comment