Komentár – Problémy v raji?

Je vedenie Rokfortu v poriadku?
Prednedávnom Šarlatán priniesol informáciu o degradácii Blakea z postu zástupcu riaditeľa. Riaditeľ Aftermoon to urobil po konflikte s Blakeom a okomentoval: „Na tomto poste musím mať mne blízku osobu, ktorej bezvýhradne verím.Blake dal odpoveď po svojom, keď pravdepodobne on vypísal brigádu, kde bolo za úlohu oprať jediné slipy riaditeľa, ktoré nosil celé leto.
Na poste zástupcu má byť v prvom rade skúsený odborník a nie kamarát. Rodinkárstvo alebo kamarátstvo na postoch často zabíja odbornosť a to má za následok zníženie kvality.
Pýtame sa, že či bolo nutné stiahnuť Blakea z postu, alebo išlo len o impulzívnosť riaditeľa? Zároveň sa musíme pýtať, že či má vedenie kvalitnú alternatívu, alebo nie?
Najdôležitejšia otázka je však, že či to neuškodí chodu školy samotnej, že či Rokfort nebude pod vplyvom anarchie a naša prestížna škola nestratí na prestíži?
Nemyslíme si, že odvolanie Blakea bolo odborné. Nemyslíme si, že k nemu malo dôjsť uprostred školského roka. Blake a Aftermoon aj keď sa na niečom nezhodli, určite sa zhodnú, že chod školy je prvoradý. Zároveň musíme upozorniť, že takéto riešenie konfliktov je pre nás neprofesionálne. Vedenie školy má byť síce jednotné, ale opozičné názory sa nesmú takto riešiť.
Na záver sme zvedaví, aké to bude mať následky, dajme tomu v najbližších voľbách.

Add a Comment