Rošády na hrade aneb kto bude ďalší vedúci katedry?

Okrem toho, že o svoje posty prišli postupne pán Blake a pán Kim, stalo sa i pár ďalších zaujímavých zmien na rôznych postoch. Kde začať?
Začnem teda pri profesoroch – asi najväčšou zmenou bola degradácia pána Blakea, no po onom incidente, ktorý mal na svedomí istý nemenovaný riaditeľ, pán S. v profesorskom zbore pribudlo pár nových tvárí, medzi nimi i slečna Herrling. Nevinne vyzerajúca dáma, ktorá to behom pár mesiacov dotiahla až na post inšpektorky a povedzme si pravdu, inšpekcií nie je nikdy dosť.
Ďalším pánom na holenie je profesor Moore, ktorý prebral Slizolín po zosnulej profesorke Avalon. Týmto mu želáme veľa šťastia a pevných nervov pri vedení spomínanej fakulty. A možno aj fakultný pohár.
Oficiálnou vedúcou Chrabromilu sa stala naša obľúbená slečna BannerBifľomor po pánovi Blakeovi prebral pán Howlett. Kto je vlastne pán Howlett?
Určite vás to zaujíma, je to nový zástupca riaditeľa, ktorý prišiel na hrad po degradácii pánov Blakea a Kima. Škola predsa nemôže ostať bez vedenia a riaditeľ bez zástupcu. Okrem toho, posty vedúcich katedier ostali voľné a zatiaľ sa nečrtá nik, kto by ich mohol zabrať, aj keď môj osobný favorit nie je nik iný, ako už spomínaná slečna Banner.
Ale to nie je z hradných rošád všetko. Po udalostiach s pánom Blakeomslečnou Avalon sa na hrad vrátila aj námestníčka ministra mágie slečna Doiteain, ktorá zaujala post zástupkyne riaditeľa. Zatiaľ to vyzerá, že si slečna Doiteainpán Howlett celkom dobre rozumejú. Podľa mojich zistení si dokonca svedomito delia prácu a inšpekcie, na ktoré sa obaja chystajú aj spolu so slečnou Herrling. Ktorého z týchto troch uvidíme ako prvého v akcii? Ako budú profesori reagovať na zvýšenú pozornosť z vedenia? Nebudú sa cítiť pod nátlakom? O tom všetkom sa dozviete v ten pravý čas.
A ešte aby sme nezabudli aj na slečnu Linwood, ktorá síce nezískala žiaden ďalší post na tejto našej strednej škole čarodejníckej, ale stala sa správkyňou Šikmej uličky. Tam síce nebude kontrolovaná vedením školy, ale miesto toho jej budú na krk dýchať rôzni obchodní zástupcovia a to si myslím, že je oveľa horšie.
Teraz však mi nezostáva nič iné, len zaželať všetkým spomenutým, aj nespomenutým veľa šťastia a pevných nervov vo svojich starých či nových funkciách. Snáď ich neposadne žiaden démon.
Páááác a pusu

Add a Comment