Ach ten Azkaban aneb smrť číha na každom rohu, či?

 
V minulom článku sme si načrtli akési udalosti, ktoré sa mali stať po konflikte medzi trojicou pánov Darrenom-Parrishom-Spectrom, ale aby sme sa dostali k podstate, musíme sa vrátiť krok späť.
Ako už všetci dobre vieme, pán Darren je považovaný za nesmierne krutého tvora (okrem iného aj za syna pána riaditeľa Aftermoona) a pani Banner-Howlettová – považovaná za ženu pochybných mravov. A práve vďaka svojej povahe a prehrešku, ktorého sa dopustila (vlúpanie sa na Ministerstvo mágie spolu so študentkou), bola odmenená pobytom v onom nápravno-výchovnom inštitúte, inak známom aj ako Azkaban.
Aby toho nebolo málo, pani Banner-Howlettovú čakal výsluch v podaní pána Aftermoona spolu s ministrom mágie, ktorí sa do Azkabanu premiestnili hneď po tom, čo sa tam spomínaná vedúca katedry ocitla.
Zatiaľ to neznie až tak hrozne, nemyslíte? Veru, to zlé ešte len príde.
Do Azkabanu bol na príkaz pána riaditeľa privolaný pán Darren, ktorý mal spomínaný výsluch vykonať.
Ten to však svojou krutosťou prehnalvošiel do cely a po pár slovách zaútočil na pani Banner-Howlettovú tým najhorším možným spôsobom. Rukou jej vnikol do brušnej dutiny, z ktorej následne vyrval obe jej deti. Jednému dokonca odhryzol hlavu, ktorú vypľul pani Banner-Howlettovú.
Priebeh výsluchu sa obom pánom nepozdával, však niet sa čomu diviť, že? A tak pán riaditeľ Aftermoon celú túto situáciu zvrátil kúzlom tak silným, až ohol samotný časopriestor (vážne nepopierateľná podobnosť medzi otcom a synom) a udalosti, ktoré sa stali v cele vrátil na začiatok. Pani Banner-Howlettovej však na celú udalosť ostali hrozivé spomienky a pán Darren bol potrestaný ranou tak silnou, až sa vrátil na Rokfort.
Pani Banner-Howlettová bola vzhľadom na spád udalostí prepustená, avšak na hrudi jej ako ponaučenie ostala neblahá spomienka – runa, kvôli ktorej sa nemohla dotknúť svojich vlastných detí ani pána Howletta, skrátka ničoho, čo malo čo dočinenia s krvou pána Howletta.
Keď sme už pri rodinnom klane Howlettovcov, o pár dní neskôr sa pán Specter ocitol v duely, ktorého výsledkom bola jeho smrť, teda mala byť jeho smrť. Ale čo sa zmenilo?
Pán Darren obetoval svoj život za onoho mladíka, očividne z veľkej lásky, ktorú k nemu prechováva. Povráva sa, že sa pán Darren hneď po smrti ocitol v pekle. My sme si tým však istí. Všetko tomu totižto nasvedčuje.
Spomínaný pán Darren sa počas svojho pohrebu vrátil medzi živých. Aj keď bol pohreb pripravený perfektne a dokonca sa na ňom zúčastnila aj zástupkyňa riaditeľa slečna Doiteain spolu s pánom riaditeľom Aftermoonom, napokon sa žiaden pohreb nekonal a tak sa niektorí študenti mohli veselo vrátiť na koncoročnú slávnosť.
Krásne to zakončenie školského roka, nemyslíte? Hlavne pre pani Banner-Howlettovú.
 

Pááác a pusu

Add a Comment